pl
home

Dwudniowe wydarzenie skierowane do miłośników wszystkich zwierząt towarzyszących to prawdziwy raj dla pasjonatów akwarystyki i terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt. To również miejsce spotkań hobbystów – zarówno doświadczonych i znanych hodowców, jak i tych początkujących pasjonatów pragnących wymienić się doświadczeniem lub poszukujących wiedzy i fachowej porady na temat odżywiania czy pielęgnacji domowych pupili.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia są zaproszeni do udziału w imprezie towarzyszącej targach Hobby (gry planszowe, makiety, akcsoria). Zwiedzanie jest możliwe w ramach jednego biletu wstępu!

Do udziału w Salonie Zoologicznym zapraszamy producentów i dystrybutorów oferujących w swoim asortymencie produkty dla wszystkich gatunków zwierząt domowych, a także przedstawicieli usług związanych z hodowlą, tresują i pielęgnacją zwierząt towarzyszących.

Zakres tematyczny

► Ryby akwariowe słodkowodne i morskie
► Papugi i ptaki
► Zwierzęta egzotyczne
► Małe zwierzęta towarzyszące
► Rośliny do terrariów, akwariowe i owadożerne
► Pożywienie dla zwierząt
► Środki farmaceutyczne i pielegnacyjne
► Salony pielęgnacji zwierząt
► Szkoły tresur i hotele
► Stowarzyszenia i instytucje
► Wydawnictwa branżowe

zakres-tematyczny-aqua-zoo.jpg

Atrakcje dla pasjonatów zwierząt

Bogatą ekspozycję będzie można podziwiać w pawilonie 11. Cześć akwarystyczna przeniesie zwiedzających w intrygujący, podwodny świat najpiękniejszych okazów dyskowców, które prezentowane będą w przestronnych akwariach. Program wydarzeń urozmaicą Mistrzostwa Polski Dyskowców i Żaglowców, które odbywają się raz na dwa lata. Mistrzostwa Polski Dyskowców to bardzo widowiskowy konkurs wzbudzający wiele emocji. Wszystkie gatunki ryb, które z pewnością zachwycą feerią barw i kształtów, prezentowane będą w zbiornikach imitujących naturalne warunki. Kolorowym i bardzo widowiskowym okazom ryb towarzyszyć będzie wystawa ptaków egzotycznych i IV edycja Pucharu Polski Papug. Tutaj hodowcy zaprezentują papugi m.in. z Australii, Azji Południowej, Afryki, Ameryki Południowej oraz Środkowej. Uczestnicy Salonu będę mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć te piękne ptaki w środowisku zbliżonym do naturalnego. Podczas wydarzania nie zabraknie też oswojonych okazów, które z chęcią zbliżają się do ludzi. Dodatkową atrakcją będzie też Otwarty Konkurs Kanarków i Ptaków Egzotycznych, w ramach którego będzie można zobaczyć mniejsze, ale za to przepięknie umaszczone ptaki.

wydarzenia-aqua-zoo.jpg

Spotkania z doświadczonymi hodowcami

Na miłośników zwierząt domowych czekać będą również doświadczeni hodowcy, którzy podzielą się swoją pasją i fachową wiedzą podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów i pokazów.

spotkania-aqua-zoo.jpg

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact